Specializační vzdělávání

Nabídka kurzů specializačního vzdělávání na 2. LF UK

pro rok 2020:

obor název kurzu termín počet volných míst / deadline podrobnosti + přihlášení
anesteziologie a intenzivní medicína Základy anesteziologie a intenzivní medicíny 17. 2. – 21. 2. 2020 po uzávěrce
povinný test pro VP 2010, 2011, 2015:
AIM - test na ukončení kmene
21. 2. 2020 po uzávěrce
3 místa
předatestační:
Předatestační kurz v oboru AIM, zakončený testem
5. 10. – 16. 10. 2020 30
do 21. 9. 2020
dermatovenerologie kurz na ukončení kmene:
Základy dermatovenerologie
17. 8. – 21. 8. 2020 12
do 27. 7. 2020
gynekologie a porodnictví povinný - praktická část:
Základy gynekologie a porodnictví - vaginální porodnické extrakční operace
30. 1. 2020 po uzávěrce
předatestační:
Gynekologie a porodnictví - předatestační kurz
20. 4. – 24. 4. 2020 + 11. 5. – 15. 5. 2020 kurz obsazen
do 30. 3. 2020
povinný - praktická část:
Základy gynekologie a porodnictví - vaginální porodnické extrakční operace
24. 9. 2020 8
do 3. 9. 2020
kardiologie předatestační:
Kardiologie - předatestační kurz
20. 4. – 24. 4. 2020 20
do 30. 3. 2020
nefrologie předatestační II. část:
Nefrologický, dialyzační, transplantační kurz
21. 9. – 25. 9. 2020 14
do 31. 8. 2020
neurologie předatestační:
Neurologie
5. 10. – 30. 10. 2020 28
do 14. 9. 2020
ortopedie a traumatologie pohybového ústrojí pro VP 2011, 2015:
Test: Základy ortopedie a traumatologie pohybového ústrojí
27. 3. 2020 18
do 6. 3. 2020
kurz na ukončení kmene (VP 2019):
Základy ortopedie a traumatologie pohybového ústrojí
8. 6. – 12. 6. 2020 4
do 18. 5. 2020
pro VP 2011, 2015:
Test: Základy ortopedie a traumatologie pohybového ústrojí
30. 10. 2020 20
do 9. 10. 2020
předatestační nepovinný:
Dětská ortopedie a traumatologie
2. 11. – 6. 11. 2020 15
do 12. 10. 2020
patologie kurz na ukončení kmene:
Základy patologie
10. 2. – 14. 2. 2020 po uzávěrce
předatestační stáž:
Patologie - předatestační stáž
9. 3. – 24. 4. 2020 po uzávěrce
8 míst
pediatrie/dětstké lékařství povinný k ukončení základního kmene:
Základy pediatrie
9. 11. – 13. 11. 2020 21
do 5. 10. 2020
pneumologie a ftizeologie předatestační:
Pneumologie a ftizeologie
12. 10. – 23. 10. 2020 28
do 21. 9. 2020
radiologie a zobrazovací metody Angiografie a intervenční radiologie 12. 2. – 13. 2. 2020 zrušeno
Sonografie 21. 2. 2020 zrušeno
Základy radiologie 2. 3. – 6. 3. 2020 zrušeno
Zobrazování srdce a velkých cév 2. 4. 2020 10
do 12. 3. 2020
Pediatrická radiologie 27. 4. – 28. 4. 2020 8
do 6. 4. 2020
Neuroradiologie 12. 10. – 13. 10. 2020 9
do 21. 9. 2020
rehabilitační a fyzikální medicína povinný pro všechny kromě VP 2019:
Diagnostika a léčba bolesti v rehabilitaci
25. 3. – 27. 3. 2020 6
do 4. 3. 2020
povinný:
Kinezioterapie pro lékaře
21. 9. – 24. 9. 2020 17
do 31. 8. 2020
urologie Novinky v urologii 8. 1. – 10. 1. 2020 po uzávěrce
povinné základní kurzy
  Prevence škodlivého užívání návykových látek a léčba závislostí 29. 4. 2020 kurz obsazen
do 8. 4. 2020
21. 10. 2020 kurz obsazen
do 30. 9. 2020
Radiační ochrana 17. 4. 2020 kurz obsazen
do 6. 4. 2020
2. 6. 2020 41
do 15. 5. 2020
6. 11. 2020 kurz obsazen
do 16. 10. 2020
Radiační ochrana pro aplikující odborníky 23. 3. – 27. 3. 2020 2
do 6. 3. 2020
Základy zdravotnické legislativy, etiky a komunikace 26. 3. – 27. 3. 2020 kurz obsazen
do 5. 3. 2020
22. 10. – 23. 10. 2020 1
do 1. 10. 2020