Specializační vzdělávání

Nabídka kurzů specializačního vzdělávání na 2. LF UK

pro rok 2019:

obor název kurzu termín počet volných míst / deadline podrobnosti + přihlášení
anesteziologie a intenzivní medicína Předatestační kurz v oboru AIM, zakončený testem 8. 4. – 18. 4. 2019 po uzávěrce
kurz na ukončení kmene:
Přehled anesteziologie a intenzivní medicíny na konci základního kmene
13. 5. – 17. 5. 2019 po uzávěrce
test na ukončení kmene:
AIM – test k ukončení kmene povinný
17. 5. 2019 po uzávěrce
předatestační nepovinný:
Vědní základy oboru AIM
4. 11. – 6. 11. 2019 po uzávěrce
dermatovenerologie nepovinný:
Klinická dermatovenerologie k atestaci
14. 10. – 18. 10. 2019 po uzávěrce
povinný předatestační:
Dermatovenrologie - povinný předatestační test
18. 10. 2019 po uzávěrce
kmenový:
Základy dermatovenerologie
21. 10. – 25. 10. 2019 po uzávěrce
dětská neurologie Epileptologie, poruchy spánku, zobrazovací metody v dětské neurologii 11. 11. – 15. 11. 2019 po uzávěrce
endokrinologie a diabetologie předatestační povinný:
Diabetologie a metabolismus + Endokrinologie
18. 3. – 29. 3. 2019 po uzávěrce
gastroenterologie předatestační povinný:
Gastroenterologie
9. 9. – 27. 9. 2019 po uzávěrce
gynekologie a porodnictví kurz na ukončení kmene:
Novinky z gynekologie a porodnictví
13. 5. – 17. 5. 2019 po uzávěrce
Vaginální porodnické extrakční operace 26. 9. 2019 po uzávěrce
chirurgie kurz na ukončení kmene:
Novinky z chirurgie
18. 3. – 22. 3. 2019 zrušeno
klinická onkologie předatestační povinný:
Klinická onkologie
14. 10. – 25. 10. 2019 po uzávěrce
lékařská genetika povinný:
Pokroky lékařské genetiky
12. 3. – 13. 3. 2019 zrušeno
neurologie kurz na ukončení kmene:
Základy neurologie
16. 9. – 27. 9. 2019 po uzávěrce
ortopedie a traumatologie pohybového aparátu předatestační nepovinný:
Dětská ortopedie a traumatologie
11. 2. – 15. 2. 2019 zrušeno
test na ukončení kmene:
Základy ortopedie a traumatologie pohybového ústrojí
21. 3. 2019 po uzávěrce
předatestační nepovinný:
Dětská ortopedie a traumatologie
18. 11. – 22. 11. 2019 po uzávěrce
10 míst
test k ukončení kmene:
Základy ortopedie a traumatologie pohybového ústrojí
13. 12. 2019 10
do 22. 11. 2019
pediatrie (dětské lékařství) kurz na ukončení kmene:
Základy dětského lékařství
11. 11. – 15. 11. 2019 po uzávěrce
radiologie a zobrazovací metody Sonografie 19. 3. 2019 zrušeno
Zobrazování srdce a velkých cév 28. 3. 2019 po uzávěrce
Angiografie a intervenční radiologie 23. 4. – 24. 4. 2019 zrušeno
Pediatrická radiologie 29. 4. – 30. 4. 2019 po uzávěrce
Neuroradiologie 14. 10. – 15. 10. 2019 po uzávěrce
rehabilitační a fyzikální medicína povinný:
Diagnostika a léčba bolesti v rehabilitaci
11. 3. – 13. 3. 2019 po uzávěrce
nepovinný:
Rehabilitace v pediatrii
10. 6. – 13. 6. 2019 po uzávěrce
povinný:
Kinezioterapie pro lékaře
23. 9. – 26. 9. 2019 po uzávěrce
urologie povinný:
Urodynamické vyšetření
19. 9. 2019 po uzávěrce
povinný:
Onkourologie II.
20. 9. 2019 po uzávěrce
vnitřní lékařství předatestační povinný:
Vnitřní lékařství
2. 9. – 13. 9. 2019 po uzávěrce
povinné základní kurzy
  Prevence škodlivého užívání návykových látek a léčba závislostí 13. 3. 2019 po uzávěrce
Radiační ochrana 22. 2. 2019 po uzávěrce
8. 11. 2019 po uzávěrce
Radiační ochrana pro aplikující odborníky 8. 4. – 12. 4. 2019 po uzávěrce
Základy zdravotnické legislativy, etiky a komunikace 28. 3. – 29. 3. 2019 po uzávěrce